MANİSA TURGUTLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ZÜBEYDE HANIM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEHMET ÖLMEZ´İ ZİYARET ETTİ.

Geçtiğimiz günlerde Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Programı Leonardo Da Vinci Hareketlilik Faaliyeti kapsamında Portekiz’e giden Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Mehmet Ölmez’e Portekiz Gezisini  Anlattılar.
ZÜBEYDE HANIM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEHMET ÖLMEZ´İ ZİYARET ETTİ.

Öğrencilerle sohbet eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ölmez öğrencilerin çok önemli bir deneyim yaşadıklarını belirtti.

Okuldan yapılan açıklamada; “Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Manisa İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ortak olarak Giyim Üretim Teknolojileri Alanında yapılan Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Programı Leonardo Da Vinci Hareketlilik Faaliyeti kapsamında Portekiz ‘in Barcelos Kentinde okulumuzdan 5 öğrenci Zeynep Ertan ,Elif Buse Çalışkan ,Tuğba Karabüber,Gizem Etyemez, Ceren Özcan) 1 idareci (Müdür başyardımcısı Sezgin Selayet ) İle ülkemizi ve okulumuzu en iyi şekilde tanıtarak 20 gün süreyle ve kültür alışverişinde bulunarak verimli bir staj dönemi geçirerek ülkemize 28 Şubat Cumartesi günü dönmüşlerdir.

Müdür Başyardımcısı Sezgin Selayet Portekiz’in tekstil ve el sanatları alanında da gelişmiş olduğunu söylemiş ve okulumuzda bu alanda çalışmalar yaparak bir projede el sanatları alanında yapıla bileceğini belirtmiştir. Okul Müdürü Sevim Gökçe Projelerin diğer hareketliliklerinin Çek Cumhuriyeti ve Letonya’ya olacağını belirterek bitmeyen bir enerji ile gelecek yılda projelerin yiyecek içecek hizmetleri alanında ve El sanatları Teknolojisi alanında devam edeceğini belirtmiştir. El Sanatları alanlarında Okulumuzda Accurait desen programı ile Bilgisayarda her türlü desen istenilen teknikte çizildiğini zevke ve ihtiyaca uygun çeşitli ev mefruşat ürünlerinin (salon takımı ,yatak odası takımı pike ,masa örtüleri ,Hediyelik eşya yapıldığını)bunların dışında işyerlerine özel arma logo yazılabildiğini forma iş önlüğü yapılıp işlendiğini hastane, pastane, restaurantlara işlemeli masa örtüleri yapıldığını piko çekilip çeyizlik eşyada bizde varız diye göstermek için El sanatları Alanında da Avrupa Projesi yapmayı düşündüğünü belirtmiştir .Okul Müdürü Sevim Gökçe Portekiz projesine katılan öğrenci idareci ve destek veren velilere teşekkür etti. Ayrıca İlçe Milli, Eğitim Müdürümüz Mehmet Ölmez’e Proje öğrencilerini kabul ettiği ve Avrupa Projelerine destek verdiği  yakınlıktan dolayı teşekkür etti.

 

 

Yedieylül Mahallesi Arabacılar Sok No 28 - 0236 313 22 46 313 48 29 31435 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.