MANİSA TURGUTLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TURGUTLU´DA UZAY ÇADIRI GÖSTERİSİ.

Turgutlu’da 7 Eylül Kapalı Spor Salonu’nda kurulan "Uzay Çadırı" öğrencileri büyüledi
TURGUTLU´DA UZAY ÇADIRI GÖSTERİSİ.

Turgutlu’da 7 Eylül Kapalı Spor Salonu’nda kurulan Uzay Çadırı öğrencileri büyüledi. İzmir’de eğitim ve öğretim veren Bornova Koleji öğrencilerinin Uzay Çadırı gösterileri bugün saat 11.00’de Spor Salonu’nda gerçekleşti.

Karanlık ortamda oluşturulan çadırın tavanına yansıtılan görüntüleri öğrenciler izleyerek uzay ortamını görme fırsatı buldu. Gezegenleri, çeşitli gök cisimlerini ve onların uzay boşluğundaki hareketlerini anlatan uzay çadırındaki gösteri öğrencilere keyifli anlaryaşattı.

“Kainat, Samanyolu Galaksisi, Gezegenler ve diğer gök cisimlerinin görüntülerini yarım küre bir çadırın iç yüzeyine , balık göz olarak adlandırılan çok özel mercek ve projeksiyon aracılığı ile 360 derece ve 3 boyutlu olarak yansıtan sistem Planetaryum olarak adlandırılmaktadır.

Nasa’dan alınan görüntü ve efektler çok özel bir teknolojiyle hazırlanıp ancak bahsi geçen Planetaryum’da izlenebilecek çok özel gösteri haline getirilmektedir.

Bu filmler dünyanın en büyük Bilim Müzeleri’nde gösterilmekte, uzayda yolculuk etmeye en yakın deneyim sayılmaktadır. Jupiter Planetaryum olarak biz bu sistemin taşınılabilir olanını işletmemiz bünyesine sürekli olarak kazandırmış bulunuyoruz. Sistemimiz şu anki taşınabilir Planetaryumların en büyük ve en gelişmiş modelidir. Amerşikan malıdır, Çin malı taklitlerinden çok farklıdır. Kullandığımız filmler ödüllüdür ve yine dünyaca ünlü firmalara ait kalitesinden ötürü beğeni ile izlenen bu filmler lisanslı filmlerdir.

Orjinal filmlerimiz büyük bir üniversite tarafından Türkçe’ye çevrilmiş, bilgiler TRT haber spikerleri tarafından okunmuş müzik ve melodileri konservatuvar sanatçıları tarafından dzenlenmiş ve seslendirilmiştir.”

Kapalı Spor Salonu’nda ki bu etkinliğe Turgutlu Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez’de katıldı.

 

 

Yedieylül Mahallesi Arabacılar Sok No 28 - 0236 313 22 46 313 48 29 31435 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.