MANİSA TURGUTLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TURGUTLUDA BİR İLK DAHA ÇEKOOP´UN NEZNİNDE "İLAÇ DEDEKTİFLERİ" PROTOKOLÜ İMZALANDI.

ÇEKOOP’un nezninde ‘’İLAÇ DEDEKTİFLERİ’’ protokolü imzalandı. Yapılan protole Turgutlu İlçe Kaymakamı Nazmi Günlü, Turgutlu Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, Turgutlu İlçe Sağlık Müdürü Dr. Osman Nacaroğlu, ÇEKOOP Genel SEKRETERİ Seval Ünlüer, Manisa Eczacılar Odası Yönetim Kurlu Üyesi Devrim Balı ve Manisa Eczacılar Odası Turgutlu Temsilcisi Uğur Ünlüer katıldı
TURGUTLUDA BİR İLK DAHA  ÇEKOOP´UN NEZNİNDE

  Projeyle ilgili açıklama yapan ÇEKOOP Genel Sekreteri Seval Ünlüer;‘’Akılcı ve Atık İlaç Eğitimi Protokolü nezdinde ‘’İLÇA DEDEKTİFLERİ PROJESİ’’ Manisanın Turgutlu ilçesindeki ortaokullarda, gönüllü olarak katılım sağlayan ve bu konuda eğitim almış olan ÇEKOOP (Çevreci Eczacılar Kooperatifi) üyesi eczacılar tarafından öğrencilere yönelik olarak Turgutlu İlçe Kaymakamlığı, Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Turgutlu İlçe Sağlık Müdürlüğü ve ÇEKOOP işbirliğinde uygulanan sağlıklı yaşam ve sağlıklı çevre bilincine sahip yeni nesiller yetişmesine ve ilaçların doğru kullanım, saklama ve atılmasına katkıda bulunmak amacıyla geliştirelen sosyal sorumluluk Projesidir.’’dedi projeyle ilgili olarak birkaç açıklama yapan Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü; ‘’ Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki Manisada bu proje ilçe olarak ilk Turgutlu£da başlatılıyor. Şunu altını çizerek söylemek istiyorum ki, bu evden ilaç toplama projesi değildir. Bu projenin amacı çocuklarımız kanalıyla nasıl ilaç tüketilmeli, ilça israfını nasıl önlenilmeli, bunları nasıl yapabiliri anlatmaktır. Bu uygulamanın başarılı olacağına inanıyorum hepinize teşekkür ederim.’’dedi.

Projenin başlama tarihi ve hangi okulda başlayacağı önümüzde ki günlerde netlik kazanacak

Yedieylül Mahallesi Arabacılar Sok No 28 - 0236 313 22 46 313 48 29 31435 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.