MANİSA TURGUTLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Turgutlu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü altındaki yükümlüler tarafından yarı yıl tatilinde okullara ücretsiz temizlik, onarım ve boya hizmeti

Turgutlu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü altındaki yükümlüler tarafından yarı yıl tatilinde okullara ücretsiz temizlik, onarım ve boya hizmeti

Turgutlu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü altındaki yükümlüler tarafından yarı yıl tatilinde okullara ücretsiz temizlik, onarım ve boya hizmeti yapılacak.

Adalet Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı´nın yaptığı protokol sonrası, denetimli serbestlik altındaki yükümlüler,  İlçemizde 7 okulda temizlik, boya ve tadilat çalışmalarına başladı.Turgutlu İlçesinde denetimli serbestlikten faydalanan 10 yükümlü, Samiye Nuri Sevil İlkokulunda temizlik, boya ve tadilat ihtiyaçlarını giderdi. Etkinlik için düzenlenen programa; Turgutlu Kaymakamı Uğur TURAN, Turgutlu Cumhuriyet Başsavcısı Abdusselam ESEN, Denetimli Serbestlik Müdürlüğünden Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Yasef Tuna ÇETİN, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Fikri ÇETİNKAYA, Samiye Nuri Sevil İlkokulu Müdürü Mustafa YALÇIN, Turgutlu Denetimli Serbestlik Müdür vekili Hüseyin KIZMAZ katıldı.Toplamda 10 yükümlünün, Turgutlu genelinde bulunan 19 Mayıs Ortaokulu, Hasan Üzmez Ortaokulu, Samiye Nuri Sevil Ortaokulu, Atatürk İlkokulu, Yedi Eylül Ortaokulu ve Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nun da temizlik, boya ve tadilat işlerini yapacakları belirtildi.Yükümlülerin 2 hafta boyunca okulların ihtiyacını karşılamasının çok önemli olduğunu belirten Kaymakam Uğur TURAN: “Bu hem eğitime destek için, hem de bu arkadaşlarımızın tekrar topluma dönme adına rehabilitasyonunu sağlamak için çok değerli. Okullarımızda hizmet veren arkadaşlarımıza yeniden topluma dönmelerini mutlulukla karşılıyoruz." dedi.

23-01-201923-01-201923-01-2019

Yedieylül Mahallesi Arabacılar Sok No 28 - 0236 313 22 46 313 48 29 31435 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.