MANİSA TURGUTLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Anıl Barış ÇETİN'in ismi okulda yaşayacak

Şehit Anıl Barış ÇETİN'in ismi okulda yaşayacak

10 Kasım 2012 yılında Siirt'in Pervari ilçesinde yaşanan helikopter kazasında şehit düşen Kara Pilot Yüzbaşı Anıl Barış ÇETİN'in ismi Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine verildi. Okulda ayrıca şehidin üniforması ve fotoğraflarının yer aldığı Şehit Yüzbaşı Anıl Barış ÇETİN köşesi yapıldı. Şehit Yüzbaşı ÇETİN, vefatının 7.yıl dönümünde adının verildiği lisede düzenlenen programla anıldı ve okul yönetiminin adına hazırladığı şehitlik köşesinin açılışı gerçekleştirildi. 

Okul bahçesindeki törene şehidin anne babası Nevin ? Abdullah ÇETİN'in yanı sıra Manisa Valisi Ahmet DENİZ, Manisa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk YILDIRIM, İzmir 3.Kara Havacılık Alay Komutanı Ercan BOVATEKİN, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa DİKİCİ, Turgutlu Kaymakamı Ali YILMAZ, MHP 23.Dönem Manisa Milletvekili Ahmet ORHAN, Garnizon Komutanı Albay Kenan PEŞTERNİK, Belediye Başkanı Çetin AKIN, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Halim KARAER, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan BALABAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÖLMEZ, Şehit Anıl Barış Çetin MTAL Müdürü Cüneyt AYBEY, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, şehit ÇETİN'in silah arkadaşları ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşından sonra Şehit Pilot Yüzbaşı Anıl Barış ÇETİN'in hayat hikayesi Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Turgutlu İrtibat Büro Sorumlusu Gazi Piyade Kıdemli Üsteğmen Turgut Gürkaş tarafından okundu. Şehidin babası emekli öğretmen Abdullah ÇETİN konuklara hoş geldiniz diyerek, "Toplumlar geçmişteki yaşananları, ödenen bedelleri çok iyi değerlendiremezlerse, geleceğe dair değerli bir gelecek kuramazlar. buraya isminin verilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Sayın Valimiz Ahmet DENİZ ise, "Yüce Rabbime şükretmemiz lazım. Tarihi şan ve şerefle, kahramanlıklarla dolu bir milletin ferdiyiz. Bu kahramanlıkları bizler aziz şehitlerimize, gazilerimize borçluyuz. Bu coğrafya zor ve sıkıntılı coğrafya. Bedel ödemeden ayakta durmak çok zor. Bin yıldır haince saldırılar altındayız. 1071'in, 1453'ün, Çanakkale'nin, Sakarya ve Dumlupınar zaferlerinin intikamlarını almak için her türlü saldırıyı yapıyorlar. O zaman kendileri geliyordu, şimdi baktığımız piyonların üzerimize salarak terör örgütü üzerinden Türkiye Cumhuriyeti Devletine saldırıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar, vatan deyince ölümü göze alan bir millet asla diz çökmez. Çanakkale'de diz çökmedi, hiç diz çökmeyecek. Şehitlerimize, gazilerimize layık olabilmek önemli. Onlar niye şehit oldular? Bir kez daha düşünmemiz lazım. Onlar önce vatan dedi, arkalarına bakmadılar. Onlar rahat uyuyalım diye değil, uyanık olalım diye şehit oldular. Hangi görevi yaparsak en iyisini yapmak zorundayız. Sokaklarda yürürken, bu toprakların aziz şehitlerimizin kanlarıyla vatan yapıldığını unutmamalıyız. Bir çöp, bir sigara izmariti dahi atmamamız gerekiyor. Bizler bir olduğumuz sürece asla ve asla bu millete bir şey olmaz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde bu milletin yokluk içinde bir Cumhuriyet kurduğunu unutmayacağız. Cumhuriyetimizin, devletimizin kıymetini iyi bileceğiz. Türkiye Cumhuriyeti, dünya var oldukça yaşayacak. Türkiye Cumhuriyeti var olduğu müddetçe de bütün şehitlerimizin isimleri yaşayacak. Şehit Anıl Barış Çetin yüzbaşımızı, rahmetle, şükranla ve minnetle anıyorum. Ruhu şad olsun. Kıymetli anne ve babasına, rabbim sizlerden razı olsun, haklarınızı bize helal edin diyorum." dedi. Sayın Valimiz Ahmet  Deniz'in konuşması sonrası okulun giriş katında oluşturulan Şehit Anıl Barış Çetin'in kıyafetlerinin sergilendiği şehitlik köşesi dualar eşliğinde açıldı.

13-11-201913-11-201913-11-201913-11-201913-11-201913-11-201913-11-201913-11-201913-11-201913-11-2019

Yedieylül Mahallesi Arabacılar Sok No 28 - 0236 313 22 46 313 48 29 31435 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.