MANİSA TURGUTLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZ SU GÜNÜNÜ KUTLADI.

Dünya Su Günü’nü ve Orman Günü’nü görünür kılmak amacıyla TEMA Vakfı Turgutlu Gönüllü Sorumluluğu ve İlçe Milli Eğitime bağlı okulöncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katılımıyla “Su Zinciri Farkındalık Yürüyüşü” gerçekleştirildi.
ÖĞRENCİLERİMİZ SU GÜNÜNÜ KUTLADI.

Dünya Su Günü’nü ve Orman Günü’nü görünür kılmak amacıyla  TEMA Vakfı Turgutlu Gönüllü Sorumluluğu ve İlçe Milli Eğitime bağlı okulöncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katılımıyla “Su Zinciri Farkındalık Yürüyüşü” gerçekleştirildi.

Etkinlik Turgutlu Orta Park önünde başladı.Minik öğrenciler yol boyunca su varlığının korunmasına çağrı yapan mesajlar verdiler.Atatürk Bulvarında yürüyen minik öğrenciler 50. Yıl Alanı’n da müzik eşliğinde oynadılar.

Atatürk Bulvarı üzerinden yapılan yürüyüşte minikler su varlığının korunmasına çağrı yapan mesajlar verdiler.

50. Yıl Alanı’n da sona eren yürüyüşte bir konuşma yapan TEMA Vakfı Turgutlu Gönüllü Sorumlusu Ayla Yönet, “Bu yürüyüşü düzenlememizde bize destek veren başta Turgutlu Kaymakamımıza, Turgutlu Belediyemize çok teşekkür ederiz. Küresel su varlığımızın, iklim değişikliği, kontrolsüz su tüketimi gibi sebeplerle tehdit altında olduğu bir gelecek, özellikle su zengini olmayan Türkiye gibi ülkeleri yakından etkileyecektir.Bu sebeple, suyun korunup, geliştirilmesi gereken bir varlık olduğuna dikkat çekmek ve Dünya Su Günü’nü ve Orman Günü nü görünür kılmak amacıyla TEMA Vakfı Turgutlu Gönüllü Sorumluluğu ve İlçe Milli Eğitime bağlı okulöncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katılımıyla “Su Zinciri Farkındalık Yürüyüşü” gerçekleştirdik” dedi.

 

Yedieylül Mahallesi Arabacılar Sok No 28 - 0236 313 22 46 313 48 29 31435 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.