MANİSA TURGUTLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitimde Tanıtım ve Yöneltme Çalışmaları Toplantısı

Mesleki ve Teknik Eğitimde Tanıtım ve Yöneltme Çalışmaları Toplantısı

Turgutlu İnci Üzmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen tanıtım ve yöneltme çalışmaları kapsamında, Turgutlu’daki Ortaokul müdürleri ile toplantı yapıldı.Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, İlçe Milli Eğitim Şube  Müdürü Baki Erdem ve ortaokul müdürleri katıldı. Okul Müdürü Mustafa Avcu okul tanıtımını yaptıktan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, kısa sürede başarılı bir okulumuz olmasına rağmen kontenjanını doldurulamadığını bu konuda okul yöneticilerinin gerekli hassasiyeti göstermelerini istedi.

Konu ile ilgili konuşan Kaymakam Turan, “Mesleki eğitim projesi kapsamında yapılan özverili çalışmaları yakından takip ediyorum, bu çalışmalara gösterdiğiniz çalışmaları takdir ediyorum. Birlik beraberlik içerisinde olduğumuz sürece bizler çok şeyi başarırız. Bizim derdimiz Turgutlu, sorunlara doğru yönden bakarsak, sorunları çözeriz. Mesleki eğitim hedeflerine ulaşmak için durmadan çalışmalıyız, ön yargılarımızı yıkmalıyız. Bu ülkeyi çok sevmeliyiz, sürekli diyalog içerisinde olmalıyız” dedi.
Okul tanıtım programında okul girişinde kütüphane haftası nedeniyle sergilenen kitapları inceleyen Kaymakam Turan okul kütüphanesi hakkında da bilgi aldı. Kimya öğretmeni Birgül Demirdal’ın katkılarıyla kısa süre önce kurulan okul kütüphanesinde 1500 adet kitap olduğu ve okulda her gün bir saat kitap okuma etkinliği yaptıklarını belirttiler.

Yedieylül Mahallesi Arabacılar Sok No 28 - 0236 313 22 46 313 48 29 31435 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.