MANİSA TURGUTLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İnci Üzmez Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi Tesisat ve iklimlendirme teknolojisi alanı öğrencileri İlçe Milli Eğitim müdürlüğü klimalarının bakım ve onarımını yaptı

İnci Üzmez Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi Tesisat ve iklimlendirme teknolojisi alanı öğrencileri İlçe Milli Eğitim müdürlüğü klimalarının bakım ve onarımını yaptı

İnci Üzmez Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencileri okulda öğrendiği mesleki bilgilerini sahada uygulamaya başladı. Tesisat ve iklimlendirme teknolojisi alanı öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü klimalarının bakım ve onarımını yaptı. İki gün süren çalışmada alan öğretmenleri eşliğinde bölüm öğrencileri ile yaklaşık 13 tane klimanın yıllık bakım ve onarımı gerçekleştirildi.

Ayrıca, Tesisat alanı öğrencileri Ergenekon mahallesinde bulunan Şehit Abdullah Tayyip Olçok Ortaokulunun yıpranmış olan bayrak direğini de tamir edip yeniden yerine montajını gerçekleştirdi.

Konu ile ilgili olarak Tesisat teknolojisi alan şefi Gürcan BAŞARAN, İlçe Milli Eğitim müdürlüğü tarafından klima bakım  onarım için gelen teklifi okulumuz öğrencileri için bir fırsat olarak gördük. Sonuçta öğrenciler uygulama yaparak hem öğrendiklerini pekiştiriyor hem de özgüven kazanıyorlar. Okulda yetiştirdiğimiz öğrencileri saha da görmek bizleri fazlasıyla mutlu etti, dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İş sağlığı ve güvenliği birimi sorumlusu Hatice TOPRAK’ da İnci Üzmez MTAL ve Tesisat Teknolojisi alanına yapmış olduğu katkılar için teşekkür etti.

19-04-2019

Yedieylül Mahallesi Arabacılar Sok No 28 - 0236 313 22 46 313 48 29 31435 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.