MANİSA TURGUTLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası kutlamaları Orhan Polat Yağcı İlkokulunda Kutlandı

İlköğretim Haftası kutlamaları Orhan Polat Yağcı İlkokulunda Kutlandı

İlköğretim Haftası kutlamaları ilk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet ÖLMEZ’in 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programa Orhan Polat Yağcı İlkokulu’nda devam edildi. İlköğretim Haftası kutlama programına Kaymakamımız Uğur TURAN, Turgutlu Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa EMRE, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet ÖLMEZ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, daire amirleri, okul idarecileri, öğrenciler ve veliler katıldı.

             Sayın Kaymakamım;

           Sayın Garnizon Komutanım, Sayın Belediye Başkanım,

           Değerli Okul Müdürü Arkadaşlarım, Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım

           Değerli Veliler, Sevgili Öğrenciler

           Kıymetli Basın mensubu kardeşlerim,

 

       Her yıl olduğu gibi, bu yıl da 2016/2017 Eğitm-Öğretim Yılı başında İlköğretim Haftasındayız. Öncelikle 1 nci sınıfa gelen öğrencilerimize hoşgeldiniz diyorum. Büyük öğrencilerim bu kardeşlerine sevgi ile okula alışmalarına yardımcı olmalarını istiyorum. Velilerimizin bu konuda sabırlı olmalarını istiyorum.

   

       Büyüklerimiz “ağaç yaş iken eğilir”  derler. Okul öncesi ve ilkokul çok önemli: birçok olumlu ve olumsuz davranışlar bu dönemde kazanılır. Bu çocuklarımızı bahçıvan titizliği ile yetiştirmemiz gerekir.  Okulun kitapları, binası, donanımı eğitim ortamları elbette iyi olmalı, ama en önemlisi çocuklarımızın çağın insanı olarak yetiştirecek öğretmenlerdir. Yolu beklenen, sesi özlenen, fotoğrafı saklanan, elleri öpülen öğretmen olmak lazım.  Bizler bu çocuklarımızı ses bayrağımız olan Türkçemizi üst düzeyde konuşan, bilimin anahtarı, matematiği kullanan, kendini iyi ifade edebilmek için dünyayı anlayabilmek için en az bir yabancı dil öğrenen, adil, insan ve insanlık sevgisi ile bezenmiş çevresine duyarlı ben dilinden ve bencillikten kurtulmuş vatan ve bayrak sevgisini özümsemiş, istiklal ve istikbal ruhunu kaybetmemiş hak yemeyen, hakkını yedirmeyen, çocuklar olarak yetiştirelim.

 

          Buradan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “aklı ve bilimi rehber edinin” sözünü dikkate alarak Cumhuriyet Hükümetlerinin politikalarını en verimli şekilde uygulamalıyız. Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’un dediği gibi “aramıza ayrılık girmeyecek, yüreklerimiz bir ve beraber toplu vuracak, o zaman vatanımız var olacak, milletimiz yaşayacak”

Bunun en güzel örneğini 15 Temmuz demokrasi şehitlerimiz verdi. Ülkemize ve milletimize kurulan tuzağı boşa çıkardılar. Onları buradan rahmetle ve minnetle anıyorum.

 

           Bu Okulumuzun yapımına yardımcı olan Turgutlu’nun evladı Polat YAĞCI’ya bizzat, açılışa gelerek katkı sunan Orhan GENCEBAY’a ve değerli sanatçı arkadaşlarına, açılışımızı şereflendiren, bizleri onurlandırılan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDDOĞAN’a teşekkür ediyoruz.

 

           “Hayalleri olanlar uyumaz derler.”  Sayın Kaymakamım, bizler eğitim kadroları olarak her yıldan daha çok çalışıp bu çocuklarımızı Türk Milli Eğitiminin temel amaçları doğrultusunda en iyi şekilde yetiştirmeye söz veriyoruz. Velilerimizin desteği yerel yöneticilerimizin, merkezi hükümetimizin desteği, sivil toplum örgütlerinin desteği ile daha ileriye gideceğiz.

 

 

            Bu duygularla İlköğretim Haftamızı kutluyorum. Saygılar sunuyorum.

 

Mehmet ÖLMEZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü 

 

23-09-2016

 23-09-201623-09-201623-09-2016

 

Yedieylül Mahallesi Arabacılar Sok No 28 - 0236 313 22 46 313 48 29 31435 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.