MANİSA TURGUTLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" sloganlı kapsamında farkındalık etkinliği düzenlendi.

İlçemizde

İçişleri Bakanlığınca yaya güvenliğini sağlamak üzere "Devletin tüm unsurlarıyla konunun takipçisi olduğunu göstermek amacıyla "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" sloganlı kapsamında farkındalık etkinliği düzenlendi.
İçişleri Bakanlığımızca 2019 yılının "Yaya Öncelikli Trafik Yılı" ilan edildiğinden, Türkiye genelinde eş zamanlı düzenlenen "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" sloganıyla ilçemiz Samiye Nuri Sevil İlkokulu önünde gerçekleştirilen programa Kaymakamımız Ali YILMAZ'ın yanı sıra Garnizon Komutanı Albay Kenan PEŞTERNİK, Belediye Başkanı Çetin AKIN,  İlçe Emniyet Müdürü Gökhan BALABAN, Turgutlu İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Halim KARAER, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, Okul Müdürleri, siyasi parti temsilcileri, Toplum Destekli Polislerle, Jandarma ve Trafik Polisleri katıldı.
Kaymakam Ali YILMAZ programda yaptığı konuşmada, "Düzenlenen bu projeye tüm Turgutlu halkının sahip çıkması bizim için büyük bir onurdur. Trafik kazaları hiç yaşansın istemiyoruz. Karayolları trafik kanunun 74.maddesinin, 26 Ekim 2018'de yapılan değişiklik kapsamında sürücüler, görevli bir kişi ya da trafik ışığı bulunmayan ancak, trafik işareti ile belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışlarıyla, okul geçitlerine gelirken yavaşlamak varsa buralarda, karşıya geçen veya geçmek üzere olan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadır.
Bu kanun, kıymetli bir adımdır. Bu uygulama ve kanunun vatandaşlara duyurulması açısından tüm Türkiye'de saat 13.00 ile 17.00 arasında bu eylem kampanyası yapılmaktadır. Tüm vatandaşlarımızı ve sürücülerimizi yasalarla belirlenmiş olan kurallara uymaya davete diyoruz." Dedi.
Kampanya kapsamında öğrencilere, araç sürücülerine konu anlatıldı ve sürücülere broşürler dağıtıldı. Öğrenciler ve vatandaşlar ellerinde trafik kuralları ile ilgili yazıların bulunduğu dövizler taşıdılar.
Okul önündeki uygulamanın dışında polis ve jandarma ekipleri kendi sorumluluk alanlarında araç sürücülerine broşür dağıttılar ve konu hakkında bilgilendirme yaptılar. Turgutlu İlçe Emniyet Müdürü Gökhan BALABAN, Turgutlu İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Halim KARAER çalışmaların aralıksız olarak devam edeceğini ve yaya güvenliğini en üst seviyeye çıkarma çabası içerisinde olacaklarını kaydetti. 

 

02-10-201902-10-201902-10-201902-10-201902-10-201902-10-2019

 

Yedieylül Mahallesi Arabacılar Sok No 28 - 0236 313 22 46 313 48 29 31435 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.