MANİSA TURGUTLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEHMET ÖLMEZ´İN YIL SONU MESAJI.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEHMET ÖLMEZ´İN YIL SONU MESAJI.

              Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrencilerim, Kıymetli Velilerim;

 

2014–2015 Eğitim-Öğretim yılının ikinci yarısını 12 Haziranda bitiriyoruz. Dönem boyunca Turgutlumuzda öğrencilerimizi milli eğitim temel amaçları doğrultusunda büyük özveriyle yetiştiren idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, eğitimin diğer paydaşları olan memur, hizmetli ve yardımcı personellerimize teşekkür ediyorum.

Eğitim, insana iletişim kurabilmeyi, eleştirel düşünebilmeyi, öz değerlerine sahip çıkıp, var olan zamanı aşabilme gücünü kazandırır. Bu yüzden eğitim, bir ülkenin geleceğini belirler. Bu ülkenin geleceğini de sizler belirleyeceksiniz.

Geride bıraktığımız dönem içinde yapılan eğitim ve öğretim çalışmaları, sizlere ülke sevgisini, bilimsel düşünme yeteneğini, insan sevgisini, Allah korkusunu, her alanda adaletli olmayı, haramı helali bilmeyi, girişimcilik ruhunu, paylaşmayı aşılamışsa başarılı geçmiş demektir. Bu konudaki çabamız kesintisiz devam edecektir. 

 Değerli Veliler;

             Karne, öğrencilerin okuldaki durumlarını gösteren bir belgeden başka bir şey değildir. Bu bilinçle çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, özgüvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınmalıyız. Çocuklarımıza tembel, başarısız, sorumsuz, kötü, beceriksiz gibi ifadeler kullanmamalıyız.

            Çocuklarımızın başarısızlığını problem yapmayacağımız gibi, başarılarını da abartmamalıyız. Varsa problemlerimizi bir aile sıcaklığı içerisinde çözmek, çocuklarımızın başarısını hep beraber paylaşmak en büyük arzumuz olmalıdır. Yaz döneminde çocuklarımızı sosyal, kültürel faaliyetlere yönlendirelim. Arkadaş gruplarını takip edelim. Yeni beceriler kazanmaları için iyi yönlendirmeler yapalım.

            Değerli Öğrenciler;

           2014- 2015 Eğitim-Öğretim yılının ikinci dönemi bu törenle son bulacak; ancak her bitiş yeni bir başlangıcı beraberinde getirir. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, gelecek geçmiş üzerine kurulur. Geçmişini iyi bilen, geçmişini sağlam temellere oturtan, geçmişiyle korkusuzca yüzleşen ve hatalardan ders çıkarıp geleceğe ulaşan bireyler geleceğin de sahipleri olmaktadırlar. Bu vesileyle siz öğrenciler, bu dönem sonunda kendinizle girişeceğiniz bir iç muhasebeyle, yeni bir başlangıç yapma şansını yakalayacaksınız. Bu sayede diğer döneme daha dinamik başlayacak ve gelecekteki hedefleriniz için daha azimli ve kararlı olacaksınız

          Elbette bir insan üç beş rakamla ölçülemeyecek bir değerdir; ancak alacağınız karneler, sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır. İşte bu sayede kendinizi değerlendirecek ve geleceğinizi daha güzel bir şekilde inşa edeceksiniz. Şunu da belirtmek gerekir ki notlarınız ne olursa olsun hepiniz bizim için ayrı birer değersiniz.

         2.dönemi bu sözler ışığında değerlendirmeniz ve gelecek yıl ailenizi ve bizi sevindirecek ilim ve ahlak seviyelerine gelmeniz dileklerimle sözlerime son verirken, bir dönem boyunca başarılı olmak için çaba gösteren sevgili öğrencilerimize, öğrencilerini en iyi şekilde yetiştirmek için çalışan değerli öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyor ve hepinize saygılar sunuyorum.2014-2015 Eğitim Öğretim yılı sonunda liseyi bitiren öğrencilerime LYS sınavında başarılar dilerim. Bursluluk Sınavına girecek öğrencilerime de başarılar dilerim.

          Sağlıklı,huzurlu, başarılı aydın bireyler olmanız dileğiyle…

 

 

                                                                                                                                            Mehmet ÖLMEZ

                                                                                                                                          Milli Eğitim Müdürü

 

                                                                                                      

 

Yedieylül Mahallesi Arabacılar Sok No 28 - 0236 313 22 46 313 48 29 31435 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.