MANİSA TURGUTLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet ÖLMEZ´in yarıyıl mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet ÖLMEZ´in yarıyıl mesajı

            Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrencilerim, Kıymetli Velilerim;

 

2015–2016 Eğitim-Öğretim yılının birinci yarısını 22 Ocakta bitiriyoruz. Dönem boyunca Turgutlumuzda öğrencilerimizi milli eğitim temel amaçları doğrultusunda büyük özveriyle yetiştiren idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, eğitimin diğer paydaşları olan memur, hizmetli ve yardımcı personellerimize teşekkür ediyorum.

Dönem boyunca Dyned dil eğitim sistemi ilçemizde aktif olarak yapıldı. Yarı dönem tatilinde de okullarımız açık olmaya devam edecek. Bilgisayardan yararlanmak isteyen öğrencilerimiz okullarına giderek çalışmalarına devam edebilecektir.

 Türkiye’de ilk kez Manisa Valisi Sayın Erdoğan Bektaş öncülüğünde il genelinde resmi-özel tüm ortaokullarda başlatılan Kodla(Ma)nisa Projesi ile öğrencilerimizin bilişim teknolojileri ile olan bağları aktif olarak arttırılmayı amaçlanıyor.

 

 Karne öğrencinin kapasitesinin tek göstergesi değildir. Karne çocukların hangi derslerde başarılı ve güçlü, hangi derslerde eksiklerinin olduğu ve desteğe ihtiyaç duyduğunu göstermek için öğrenci ve veliye yönelik bir rehber olarak veriliyor. 

Bu konuda karnelerin anne-baba ve öğretmenlerce değerlendirilmesi karnenin işlevi açısından son derece önemlidir. Karne, öğrencinin başarılı veya başarısız, değerli veya değersiz, işe yarar veya yaramaz olarak etiketlendiği bir belge değil; öğrencinin bulunduğu eğitim ortamında ondan beklenen bilgi ve beceri anlamında yeterlilikleri ne derece gösterdiğine ilişkin bir eğitsel araçtır. 

Ailelerin çocuklarının kişilik özelliklerini, zihinsel kapasitesini, ilgi ve yeteneklerini tanıması önemlidir. Her çocuğu aynı olarak değerlendirmek ve eşit düzeyde başarı beklemek hatalıdır. ´´Her çocuğun kendine özgü, eşsiz ve biricik olduğu unutulmamalıdır.” 

Okullarımızda görev yapan rehber öğretmenlerimizin mutlaka velilerle görüşerek ilgili açıklamaları yapmaları ve onları doğru yönlendirmeleri gereklidir. Bu konuda kaygı taşıyan öğrencilerle görüşerek gerekli psikolojik destek hizmeti sunulmalıdır. 

Öğretmenlerimiz çocuklarımızın olumlu özelliklerini de destekleyici yaklaşımların yanı sıra geliştirilmesi gereken yönleriyle ilgili çalışmaları arttırmalıdırlar.

 Sevgili Öğrenciler; Karnesinde zayıf olanların nedenler konusunda bir muhasebe yapıp 2.Döneme daha iyi başlamalarını umut ediyorum. Karne sizin sınavlara yansıyan performansınızın göstergesidir; kişiliğinizin değil. Performansınızdan memnun değilseniz, çalışma alışkanlığınızı gözden geçirerek çabanızı artırmalısınız. Bunun için yarıyıl tatili iyi bir fırsattır. Kendinize güvenin, başaracağınıza inanın. 

Son olarak yarıyıl tatiline giren tüm öğrencilerime ve öğretmenlerime iyi tatiller diliyorum.

 

 

 

                                                                                                    Mehmet ÖLMEZ

 

                                                                                                           İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yedieylül Mahallesi Arabacılar Sok No 28 - 0236 313 22 46 313 48 29 31435 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.