MANİSA TURGUTLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HALİL KALE FEN LİSEMİZDE KARİYER GÜNLERİNDE PETKİM GENEL MÜDÜRÜ SADETTİN KORKUT BİZİMLEYDİ.

Petrokimya (PETKİM) Holding Genel Müdürü Sadettin Korkut, kariyer günleri kapsamında Turgutlu Halil Kale Fen Lisesi’nde öğrencilerle bir araya gelerek sorularını yanıtladı
HALİL KALE FEN LİSEMİZDE  KARİYER GÜNLERİNDE PETKİM GENEL MÜDÜRÜ SADETTİN  KORKUT BİZİMLEYDİ.

Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Mehmet Ölmez ve Okul Müdürü Tahsin Bozkurt ile sınıfları gezen Sadettin Korkut, daha sonra okulun konferans salonunda öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Korkut “Ben de aslen Turgutlu’luyum ve bundan büyük gurur duyuyorum. Şu anda Türkiye’nin en büyük şirketlerinden bir tanesinde Genel Müdürlük yapıyorsam bu dürüstlük, sabır ve çok çalışmam sayesinde olmuştur. Sabır kişinin ikinci aklıdır. Sabredin ve hayallerinizin peşinden gidin. İnsan ilişkilerinin iyi olmalı. İnsan ilişkileri kişinin sermaye yatırımıdır. İnsanları dinleyin ve anlayın. Dinlemeyi bilmek çok önemlidir. Şu anda bizim şirketimiz dahil pek çok şirkette makineler var, son teknoloji var. İstediğiniz kadar makineleriniz olsun ama onu yönlendiren her zaman insandır”dedi.

Bir öğrencinin sorduğu “işe alımlarda dikkat ettiğiniz hususlar nelerdir” sorusuna ise Sadettin Korkut “bu zamana kadar PETKİM’e gönderilen cv sayışı 17 bin civarındadır. Bana cv geldiğinde 2 dakika bakmam o kişi için yeterli olur. 10 dakika da mülakat sürer. Tabi ki kişinin okulu, lisansı ve eğitim derecesi bizler için önemlidir. Ama asıl önemli olan hayatı boyunca neler yaptığı, zamanını nasıl değerlendirdiğidir. Kişisel sermayenizi geliştirin değerli olun.En iyisini hedefleyin ve başarılı olun. Türkiye’nin en iyi Fen Liselerinden olan Halil Kale Fen Lisesi’nde okuyorsunuz ve bu yüzden sizin gibi gençlerin PETKİM’de iş bulma imkanı oldukça yüksektir. Değerlesiniz, hedefiniz belirleyin ve onun peşinden koşun. Ama şunu unutmayın her şey kişinin kendisinde bitiyor. . Kimse kara kaşınıza kara gözünüze iş vermez” şeklinde konuştu.

Halil Kale Fen Lisesi Müdür Tahsin Bozkurt, Sadettin Korkut’a verdiği çok değerli bilgiler için teşekkür ederken, çiçek ve hediyeler takdim etti.

Korkut, daha sonra Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü ile Belediye Başkanı Turgay Şirin’i de ziyaret etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yedieylül Mahallesi Arabacılar Sok No 28 - 0236 313 22 46 313 48 29 31435 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.