MANİSA TURGUTLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÖNÜL ELÇİLERİNİN FİDANLARI TOPRAKLA BULUŞTU.

GÖNÜL ELÇİLERİNİN FİDANLARI TOPRAKLA BULUŞTU.

Türkiye genelinde başlatılan ağaç dikme kampanyası çerçevesinde Manisa’nın Turgutlu ilçesinde Turgutlu Gönül Elçileri Hatıra Ormanı kuruldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından himaye edilen ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen ’Gönül Elçileri Projesi’ kapsamında Turgutlu’da ağaç dikimi yapıldı. Turgutlu’ya bağlı Ayvacık Mahallesinde kurulan Turgutlu Gönül Elçileri Hatıra Ormanı’nda başlatılan ağaç dikimine Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü, İlçe Garnizon Komutanı Ömer Haşim Olgun, Jandarma Komutanı Binbaşı Levent Türker, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Esendemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez ile çok sayıda kamu kurum müdürü ve temsilcisi ile muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrenciler katıldı.Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü’nün yaptığı konuşma sonrasında katılımcılar 500 fidanı toprak ile buluşturdular. Ayrıca Turgutlu genelinde yapılan ağaçlandırma çalışmaları kapsamında yaklaşık 320 bin adet fidanın dikildiği öğrenildi.

 

 

 

Yedieylül Mahallesi Arabacılar Sok No 28 - 0236 313 22 46 313 48 29 31435 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.