MANİSA TURGUTLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Gençlerden Ecdada Mektup” yarışmasında Hasan Ferdi Turgutlu Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Zeynep Bahar KARADUMAN Manisa il birincisi oldu.

“Gençlerden Ecdada Mektup” yarışmasında Hasan Ferdi Turgutlu Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Zeynep Bahar KARADUMAN Manisa il birincisi oldu.

..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen“Gençlerden Ecdada Mektup” yarışmasında Hasan Ferdi Turgutlu Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Zeynep Bahar KARADUMAN Manisa il birincisi oldu.
Gençlerin milli ve manevi duygularını canlı tutarak; tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet inancı ve idealini kazandırmak, tarih şuurunun toplumda yerelleşmesini sağlamak, dili doğru, etkin bir şekilde kullanmasını teşvik ederek okuyan düşünen ve yazan gençliğin oluşmasına katkı sağlamak amacıyla bu yıl ikincisi gerçekleşen “Gençlerden Ecdada Mektup” yarışması  başvuruları 3 Ocak - 28 Mart 2014 tarihleri arasında yapıldı.
Ecdadımız (Mustafa Kemal Atatürk, Fatih Sultan Mehmet, Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Nazım Hikmet, Hz. Mevlana, Yunus Emre), Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale-Malazgirt Zaferi konu başlıklarıyla gerçekleşen yarışmanın Manisa il birincisi olan Zeynep Bahar KARADUMAN, tüm illerden gelen eserlerin yarışacağı ülke finaline katılmaya hak kazandı.

Yedieylül Mahallesi Arabacılar Sok No 28 - 0236 313 22 46 313 48 29 31435 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.