MANİSA TURGUTLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GELECEĞİN BİLİM ADAMLARI BÜYÜLEDİ.

GELECEĞİN BİLİM ADAMLARI BÜYÜLEDİ.

Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) tarafından imzalanan “eğitimde işbirliği protokolü” kapsamında bilim kültürünün eleştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla TÜBİTAK destekli Bilim Fuarı ziyaretçiler tarafından büyük beğeni kazandı.

Turgutlu Hasan Üzmez Ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerinin çalışmaları sonucunda Fen Bilimleri, Matematik, İngilizce, Sosyal Bilgiler, Teknoloji ve Tasarım, Beden Eğitimi, Müzik ve Görsel Sanatlar derslerinden hazırlanmış olan toplam 43 projenin yer alacağı bilim fuarı, resim sergisi ve gösteri deneyleri içeren Bilim fuarı Turgutlu Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez tarafından açılışı yapıldı.

Hasan Üzmez Ortaokulu spor salonunda sergilenen Bilimsel ve kültürel etkinliklerin yer aldığı bilim fuarında geleceğin bilim adamları ve mucitleri olacak öğrencilerin emekleri sergilendi.

Hasan Üzmez orta okulunun Bilim fuarını ziyaret eden okul müdürleri öğretmen velililer çocukların çalışmalarına büyük ilgi gösterdi.

 

 

Yedieylül Mahallesi Arabacılar Sok No 28 - 0236 313 22 46 313 48 29 31435 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.