MANİSA TURGUTLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dyned Eğitimi ile ilgili seminer

Dyned Eğitimi ile ilgili seminer

Daha iyi İngilizce eğitim alabilme adına tasarlanan DynED Projesi kapsamında, Turgutlu Kaymakamı Uğur TURAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÖLMEZ okul müdürleri, okul aile birlikleriyle bir araya geldi.

SANKO Holding ile Milli Eğitim Bakanlığı protokolü ile hayata geçirilen Dyned İngilizce Dil eğitim Sistemi uygulamaları kapsamında okul müdürleri, okul aile birlikleriyle bir araya gelindi ve program hakkında bilgilendirme yapıldı. 4’ncü ve 12’nci sınıflar arasındaki öğrencilerin daha iyi İngilizce eğitimi almasına adına tasarlanan programlar okullarda uygulanmaya başlandı. Bu kapsamda müdürler ve velilerle bir araya gelen yetkililer hem okulların bu uygulama noktasındaki eksiklerini not etti hemde programın aktif kullanılması için okul müdürleri ile istişare edildi. Halil Kale Fen Lisesi konferans salonunda gerçekleşen toplantıda Kaymakam Uğur TURAN;” Çok çalışmalıyız arkadaşlar, çok çalışırsak başarılı oluruz. Bir ulusu ayağa kaldırmanın yeğane unsuru çok çalışmaktır, iyi nesiller yetiştirmektir. Yabancı dil konusunda dünya ile aynı seviyeye ulaşmamız gerekir” dedi. Turan çok çalışmak ile ilgili hayatından ve hayattan kesitler vererek müdürlere ve okul aile birliği yöneticilerine seslendi. Öğretmen bir babanın oğlu olarak Öğretmen lisesi mezunu olduğunu ifade eden Turan kendi hayatına dair anlattıkları sonrası duygu dolu anlar yaşadı ve Uğur Turan’ı dinleyen katılımcılarda duygusal anlar yaşadı. Uğur Turan’ın eğitimle ilgili duygusal açıklamaları katılımcılar tarafından uzun süre alkışlandı.

 

 

 

 

Yedieylül Mahallesi Arabacılar Sok No 28 - 0236 313 22 46 313 48 29 31435 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.