MANİSA TURGUTLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ata’mızı saygıyla andık

TÜRKİYE Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikal edişinin 76. yıldönümü 10 Kasım’da ülke genelinde olduğu gibi Turgutlu’da da düzenlenen etkinliklerle anıldı.
Ata’mızı saygıyla andık

Turgutlu’da ilk tören 50. Yıl Alanı’nda saat 08.45’te başlayan çelenk koyma merasimi ile başladı. Buradaki etkinliğe CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü, Garnizon Komutanı Per. Bnbş. Ömer Haşim Olgun, Belediye Başkanı Turgay Şirin, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Yunus Emre Cengiz, Jandarma Komutanı Jan. Bnbş. Levent Türker, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Esendemir, resmi erkan müdürleri ve temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Turgutlu’daki çelenk koyma merasimi, saat 09.05’de duyulan siren sesi ile sona erdi. Siren sesi ile hayatın durduğu Turgutlu’da Atatürk’ün anısına 2 dakikalık saygı duruşu yapıldı ve ardından İstiklal Marşı okundu.

50. Yıl Alanındaki tören sonrası saat 10.00’da Turgutlu Lisesi Konferans Salonu’nda Turgutlu Lisesi öğrencilerinin düzenlediği Atatürk’ü Anma programı düzenlendi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yedieylül Mahallesi Arabacılar Sok No 28 - 0236 313 22 46 313 48 29 31435 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.