MANİSA TURGUTLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'' İlçemizde Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

''29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'' İlçemizde Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde ilk olarak, Turgutlu Kaymakamı Ali YILMAZ, Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabul etti. Kaymakamlık Makamında gerçekleşen kabulün ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 98. yıldönümü kutlama törenine 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı'nda devam edildi.

İlçe Kaymakamı Ali YILMAZ, protokol üyeleri ve halkın katılımıyla Kaymakamlık'tan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı'na kortej yürüyüşünün ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama töreni, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı'nda, İlçe Kaymakamı Ali YILMAZ ve Belediye Başkanı Çetin AKIN'ın törene katılan halkın ve öğrencilerin Bayramını kutlaması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Daha sonra Kaymakam Ali YILMAZ, günün anlam ve önemine dair bir konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmanın ardından program, öğrencilerin sergilediği renkli gösteriler ile günün anlam ve önemini anlatan şiirlerin okunması ile devam etti.

Öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler bayram kutlamalarına katılan izleyenler tarafından hayranlıkla izlendi. Gösterilerin ardından program resmigeçit töreniyle sona erdi.

Cumhuriyet Bayramı'nın 98.Yılı Kutlama Programına; Turgutlu Kaymakamı Ali YILMAZ ve eşi Esra ELİGÜZELOĞLU YILMAZ, Manisa Milletvekili Bekir BAŞEVİRGEN, Belediye Başkanı Çetin AKIN ve eşi Sabriye AKIN, Turgutlu Cumhuriyet Başsavcısı Ali BİÇER, Kaymakam Adayı Abdulhamit BAĞIŞ,  İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Halim KARAER ve eşi Özden KARAER, İlçe Emniyet Müdürü Harun TUTAK, Turgutlu Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutan V.  P. Atğm. Mustafa ARABOĞA ve eşi Bilge BOZKURT ARABOĞA, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÖLMEZ, ilçe kurum amirleri, siyasi parti ilçe başkanları, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, şehit ve gazi aileleri, oda başkanları, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın ardından Atatürk Düşünce Derneği Turgutlu Şubesi tarafından Ortapark Restaurant'ta, davetlilere Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün en çok sevdiği yemeklerden kuru fasulye, bulgur pilavı ve hoşaf ikram edildi.

Yedieylül Mahallesi Arabacılar Sok No 28 - 0236 313 22 46 313 48 29 31435 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.