MANİSA TURGUTLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ COŞKUYLA KUTLADIK

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ COŞKUYLA KUTLADIK

1928 yılında Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ‘ün başöğretmenlik unvanını kabul ettiği tarih olan 24 Kasım Öğretmenler Günü tüm ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler günü kapsamında ilk etkinlik Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım günü saat 10:30’da 50. Yıl Alanı’n da Atanın huzuruna çelenk konulması ile başlayan program Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Ebediyete intikal etmiş olan öğretmenlerimiz ile görev sırasında şehit düşen öğretmenlerinin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile son buldu.

İlçemizde ikinci etkinlik ise Hasan Ferdi Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans salonunda yapıldı.

Hasan Ferdi Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans salonunda yapılan etkinlik Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Ardından program İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez’in günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yapması ile devam etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yedieylül Mahallesi Arabacılar Sok No 28 - 0236 313 22 46 313 48 29 31435 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.