MANİSA TURGUTLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı.

Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 96. Yıldönümü nedeniyle yapılan kutlamalarda 50. Yıl alanında coşku yaşandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ufuk Özlem’in Atatürk anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlanan kutlamalarda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Müdürü Özlem yaptı.

Özlem konuşmasında; “Şanlı bayrağımızın, vatan toprakları üzerinde hür ve bağımsızca dalgalanması uğruna kanlarını, canlarını veren başta büyük önder Atatürk olmak üzere, bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlık diliyor, tüm gençlerimizin ve Türk halkının bayramını sevgi ve saygıyla kutluyorum” dedi.

Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ata’ya cevabının ardından Gençlik marşı okundu.. Bağlama dinletisi, Halk oyunları gösterisinden sonra, lise öğrencileri grup gösterilerini yaptı ve final tablosu ile gösteriler sona erdi.

Lise öğrenicilerinin sunduğu gösteriler kutlamalara katılanlar tarafından büyük beğeniyle izlenerek alkış yağmuruna tutuldu.

 

 

 

 

 

Yedieylül Mahallesi Arabacılar Sok No 28 - 0236 313 22 46 313 48 29 31435 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.