MANİSA TURGUTLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 Kasım Ulu önder Atatürk´ü Anma Törenleri

10 Kasım Ulu önder Atatürk´ü Anma Törenleri

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk´ün ebediyete intikal edişinin 77. yıldönümü 10 Kasım’da ülke genelinde olduğu gibi Turgutlu’da da 50 Yıl Alanı Atatürk Anıtı önünde  düzenlenen etkinliklerle yapıldı. Atatürk´ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09:05´de sirenlerin çalmasıyla birlikte vatandaşlar, 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Bazı vatandaşlar araçlarından inerek saygı duruşunda bulundu.

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Konferanns salonunda İlçemiz Senem Aka Anadolu Lisesi  öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan program sunumu yapıldı 

Senem Aka Anadolu Lisesinin hazırladığı tören 2 dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşının topluca söylenmesi ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı okulun tarih öğretmeni Erhan Polat yaparken, gün ile ilgili şiiri ise okul öğrencilerinden Selin Ergüvenli okudu. Okul öğretmenlerinin hazırladığı Atatürk ile ilgili slayt gösterisinden sonra öğrencilerin hazırladığı gösteri ile son buldu.

Yedieylül Mahallesi Arabacılar Sok No 28 - 0236 313 22 46 313 48 29 31435 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.